19
okt

Tatranský kamzík 2017

Pridané 17. 10. 2017
19. 10. 2017 - 21. 10. 2017
11:00 - 14:00
Garbiarska 627, 03101 Liptovský Mikuláš, Slovakia
Načítanie mapy…

Srdečne pozývame všetkých priaznivcov neprofesionálneho filmu na medzinárodný tématický festival TATRANSKÝ KAMZÍK, ktorý sa tento rok bude konať v Liptovskom Mikuláši v Route 66 (na poschodí) v dňoch 19.-21.10.2017 Filmári zo Slovenska a aj zo zahraničia budú súťažiť v 3 kategóriách:
• I. Kultúra a pamiatky – v tejto kategórii súťažia filmy zobrazujúce históriu a kultúrne pamiatky v celej šírke, predovšetkým ľudovú kultúru, remeslá, architektúru, ľudové zvyky, folklór a medailóny tvorcov.
• II. Tvorba a ochrana životného prostredia – v tejto kategórii súťažia filmy zobrazujúce prírodné krásy, filmy o tvorbe a ochrane prírody (chránená fauna, flóra) a životného prostredia (voda, pôda, vzduch, zeleň, odpad ako zdroj druhotných surovín a ich využitie).
• III. Súčasný spôsob života ľudí – v tejto kategórii súťažia filmy, ktoré zobrazujú súčasný spôsob života ľudí rôznych vekových a sociálnych skupín v rôznych aglomeráciách (samoty, osady, dediny, mestá).
Do pozornosti dávame aj 3 workshopy vo štvrtok 19.10., na ktoré je vstup voľný ne ktoré je vstup voľný!!!!
11:00 Úvod do scenáristiky – Mgr. art. K. Javorská
14:30 Jazyk filmu kamerou – Mgr. art. P. Kováč
17:30 Súčasný ČS dokumentárny film Mgr. P. Konečný

Piatok 20. 10. 2017
I. súťažný blok 13:00 – 14:00
1) Guráň Andrej a Kuska Ján – O CENU PRIEVALCA (12:40)
2) Hájek Lubomír – BLÁZEN A MOTÝL (25:47)
3) Křivý Jan – PAN PROFESOR (19:00)

II. súťažný blok 14:15 – 15:15
4) Přibyl Vladimír – VÝZNAM HOSPODAŘENÍ S VODOU V KRAJINĚ (11:00)
5) Rybín Peter – VÝSTUP NA KRIVÁŇ (8:10)
6) Šolc Miroslav – SBĚRATEL (20:28)
7) Mandolesi Rolf – MALA TEMPORA (5:00)
8) Valenta Martin – VODNÁ PÍLA (13:12)

III. súťažný blok 15:30 – 16:30
9) Domanský Stanislav – KOSECKÉ PÍSNĚ (8:30)
10) Chlebničan Emil – NOVÉ ZA STARÉ (12:00)
11) Strnad Pavel – OSTATKY (7:00)
12) Kolčava Jaroslav – NÁVRAT ZUBRŮ A DIVOKÝCH KONÍ DO ČESKÉ
KRAJINY(10:25)
13) Ondo Jaroslav – 30 000 (18.00)

IV. súťažný blok 17:00 – 18:00
14) Cihla Bohuslav – CHLAPI NA HOŘE (20:00)
15) Ohurniak Milan – ALPINE ROUTE (10:00)
16) Weis Jozef – PUTOVANIE ČÍNOU (17:00)
17) Vovk Dimitry – WEDDINGBRIDECAKE (10:35)

V. súťažný blok 19:00 – 20:00
18) Kaňák Milan – KRÁTKÁ ZPRÁVA O DLOUHÉM SUCHU (16:03)
19) Křivý Jan – KDE BŮH HOSPODAŘÍ (18:00)
20) Kuska Ján – FAŠIANGY V JAMNÍKU (15:00)
21) Valenta Martin – NAOZAJSTNÝ RYBÁR (9:23)

VI. súťažný blok 20:15 – 21:30
22) Patsch Ľubor – TRADIČNÉ OVČIARSTVO NA LIPTOVE (24:15)
23) Kráľ Pavol – FERDYŠ (8:45)
24) Vačlena Ján – PROTRŽENÁ (11:30)
25) Kuska Ján – ĽUBOR PATSCH, MUZIKANT S KAMEROU (27:46)

Sobota 21. 10. 2017
VII. súťažný blok (8:30 – 10:00)
26) Surý David – SULTANÁT OMÁN (19:00)
27) Miroslav Buzrla – VANDROVALI HUDCI – VDOVEC (28:00)
28) Baran Petr – ŽÍTKOVÁ –MIZEJÍCÍ? (22:50)
29) Borissova Aleksandra – SOLUTSEVO (17:35)

VIII, súťažný blok (10:15 – 11:45)
30) Kováč Stanislav – HORY, BATOH, KAMERA 2. časť (19:50)
31) Ohurniak Milan – BOKAMI ZÁPADNÝCH TATIER (7:59)
32) Zdeněk Zbořil – PÁRA V SRDCI (18:09)
33) Kuska Ján – PANtastický festival (25:15)
34) Obrazceva Yulia – EMBRU (8:00)

IX. súťažný blok (12:00 – 13:00)
35) Valenta Martin – NAOZAJSTNÝ VČELÁR (10:12)
36) Vovk Dimitry – THE BREATH OF THE EARTH (11:53)
37) Patsch Ľubor – SOCHY A OBRAZY ANDIKY BERÁKOVEJ (9:08)
38) Kuska Ján – JÁN KUDLIČKA TRANSFORMÁCIE (19:57)
39) Schweiger Wolfgang – DER VERKLÄRTE PARADIS (11:00)

PODUJATIE FINANČNE PODPORIL FOND NA PODPORU UMENIA
Vstup zdarma!!!

FB udalosť

taransky kamzik