28
nov

Adrenalin Film Fest 2018 / Liptovský Mikuláš

Pridané 27. 11. 2018
28. 11. 2018 - 30. 11. 2018
19:00 - 21:30
Kamenné pole 4449/3, 031 01 Liptovsky Mikulas, Slovakia

V novembri prichádza do Mikuláša po tretí krát Adrenalin Film Festival a s ním aj výber tých najlepších freeski a snowboard filmov tejto sezóny. Poďte teda spolu s nami privítať zimu a pozrieť si filmy od produkcií ako TransworldSNOWBOARDING, Teton Gravity Reserach či Matchstick Productions!

Vstupné – 4 EUR / deň

PROGRAM:
28.11. – 19:00 – FREESKI SEKCIA

All In (Matchstick Productions, 60min, USA, AJ, bez titulkov)
Trailer: https://youtu.be/VmvPSMfpwWY
Filmy od Matchstick Productions už tradične patria k tomu najlepšiemu čo sa každú sezónu v rámci freeski premiér objaví. Tento rok nám Matchstick vo svojom filme predstaví skupinu výnimočných freeskieriek, ktoré nás zavedú do prostredia Britskej Kolumbie, Utahu, Aljašky, Japonska či Južnej Ameriky. A aby ste si nemysleli, že to bude čisto ženský freeskiing, tak okrem Angel Collinson, Michelle Parker, Tatum Monod, Elyse Saugstad sa predstavia tiež Mark Abma, Wiley Miller, Johnny Collinson a Cody Townsend.

Hoji (Matchstick Productions, 80min, USA, AJ, bez titulkov)
Trailer: https://youtu.be/0z81mFk5_0o
Eric Hjorleifson alebo ako ho kamaráti volajú – Hoji, je legendou, čo dokazuje už dve dekády, počas ktorých posúva freeskiing stále ďalej. Film nám ukáže Hojiho segementy z rôznych období ako aj čerstvé zábery z lokalít v Britskej Kolumbii. Erik si pozval do filmu tiež svojich ďalších kolegov ako napr. Chrisa Rubensa, Jamesa Heima, Michelle Parker, Marka Abmu, Markusa Edera a ďalších.
Film má biografické črty a je zaujímavým pohľadom do života tohto významného freeskiera.

_____________________________________

29.11. – 19:00 – SNOWBOARD SEKCIA

Snowgreetings – Sarajevo (Dušan Kríž, 10min, CR)
Jednou z vychádzajúcich hviezd českého snowboardingu je aj mladý Dušan Kříž, ktorý sa rozhodol vydať do Sarajeva po stopách Olympijských hier z roku 1984. Miesto krásnych areálov tam však s českou partičkou nachádzajú len ruiny, ktoré využijú aspoň na ten pravý street. Nám sa páčil aj jeho cestopisný nádych a aj preto sme ho radi doplnili do nášho programu.

Poveri Noi (Rusty Toothbrush, 45min, AJ, bez titulkov)
Trailer: https://youtu.be/jn0wUozBbpY
Ak poznáte partičku okolo Rusty Tootbrush, tak viete, že nudiť sa určite nebudete. 45-minútová filmová novinka vám predstaví všetkých jazdcov v tíme vrátane českého zástupcu Dušana Kříža. I keď možno neuvidíte tie najväčšie polety v živote, nápadité segmenty plné dobrej nálady a energie pobavia a milo prekvapia. Samotná produkcia tiež robí z tohto filmu veľmi pekný zážitok a vhodne dopĺňa jeho atmosféru. Film vyhral tento rok ocenenie na iF3 Film Festivale ako najlepší snowboardový film v AM kategórii.

Kamikazu (TransworldSNOWBOARDING, 34min, AJ, bez titulkov)
Trailer: https://youtu.be/UaH8ckie-4U
Kazu Kokuba určite netreba predstavovať. Je to japonská legenda, ktorá vie jazdiť a robiť triky v hlbokom snehu tak ako málokto. Vo filme sa opäť predstaví v jeho známom prostredí v Japonsku spolu s menami ako Gigi Ruf, Tadashi Fuse či ďalšími.

_____________________________________

30.11. – 19:00 – FREESKI SEKCIA

Free will (Alternativa media, 10min, CR, AJ, CZ titulky)
Trailer: https://vimeo.com/ondemand/freewillskifilm/237876413
Krátky film je zamyslením nad tým, čo nám ponúkajú rezorty a naopak im na míle vzdialené backcountry lyžovanie. Film je z produkcie českej Alternativa media, ktorá nám predstaví krásne zábery prírody z lyžiarskej oblasti Revelstoke v Kanade ako aj to pravé lyžovanie po pás v snehu, tak ako ho z tejto časti Ameriky poznáme.

Far out (Teton Gravity Research, 71min, AJ, SK titulky)
Trailer: https://youtu.be/28x9EQOxhSs
TGR je stálicou na Adrenalin Film Festivale a každý rok obohacuje náš program o kvalitne spracované filmy plné freeskiingu, akcie a dobrodružstva. Tentokrát to nebude iné a s tímom TGR sa vydáme na cestu do Albánskych „Álp“, budeme objavovať nezjazdené terény na Kamčatke a pozrieme sa tiež do freerideovej mekky Severnej Ameriky – Britskej Kolumbie.

Partneri festivalu: Radio_FM, BIKER magazine, Na Hrane, Boardlife.sk, Windsurfer & Kitesurfer magazine, Kino Lumière, Alpis Tour, SNOWBOARD ZEZULA, CITYLIFE.SK, in.ba. Hlavným partnerom festivalu je značka Suzuki Slovakia.

FB udalosť