23
mar

45,00 Kč /vernisáž, koncert

Pridané 7. 3. 2019
23. 3. 2019 - 24. 3. 2019
18:30 - 5:00
Ulica Guothova, Liptovský Mikuláš, Slovakia

Čo všetko si môžete kúpiť za 45,00 Kč? Maslo, sprchový gél, gin, umenie, šťastie? Príďte sa pozrieť 23.3. o 18:30 na vernisáž umeleckého dua Alžběty Krchovej a Tom Dolly, ktoré sa vyformovalo v Ostrave. Po vernisáži o 20:00 dvojica predstaví aj svoj hudobný projekt vo forme koncertu s prvkami experimentálneho techna.
Vstupné na tento event je 00,45€.

Alžběta Krchová (cz) prišla do kontaktu s vizuálnym umením na Střední škole umění a designu v Brne. Po ukončení štúdia grafického designu nastúpila na Fakultu umění Ostravskej univerzity do ateliéru Video, multimédiá a performance. Tu sa venuje rôznym formám umenia, prioritne však kresbe a videu. Značnú časť jej tvorby tvorí text. Naivita, nenútenosť, realita no hlavne prostredie v ktorom sa Alžběta pohybuje je neoddeliteľnou súčasťou jej umeleckých diel. Skrz znázornenie právd sa pokúša porozumieť životným tiesňam ale i všedným okamihom. Prostredníctvom umeleckej tvorby pátra po sebe samotnej.

Tom Dolly (sk) ukončila štúdium na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku, v odbore propagačná grafika. Momentálne študuje Fakultu umění Ostravskej univerzity v ateliéri Video, multimédiá a performance. Vo svojej tvorbe využíva najmä médium maľby a performance, v ktorých zachytáva nedostatky, ťažoby a slabiny dvoch odlišných svetov. Všeobecného sveta, do ktorého má prístup každý z nás a sveta jej vlastného, duševného.

FB udalosť