#LiptovskéStartUpy: Portál svadbujeme.sk

Pridané 25. 11. 2018

Neubehlo dlho a opäť sme si pre Vás pripravili nový článok z rubriky #LiptovskéStartUpy. Tentokrát sme vyspovedali Mišku Lehotskú, ktorá nám povedala niečo viac o ich novom projekte.

Ahoj Miška. Predstavíš nám prosím na úvod Váš projekt svadbujeme.sk?

Ahoj, áno veľmi rada… Na našom portály svadbujeme.sk máme už v súčasnosti rôzne svadobné služby, ktoré sú „pod jednou strechou“ a teda sú prístupné každej neveste či ženíchovi na jeden klik. Nemusia tak hodiny hľadať a zháňať informácie po známych, či tých – ktorí už nejakú tú svadbu absolvovali. Našim cieľom je to, aby si každý poskytovateľ služby vybudoval kvalitný profil s množstvom recenzií, fotiek a videí. Zároveň má možnosť vidieť hodnotenie svojej pridanej služby od registrovaných užívateľov formou recenzií (hviezdičiek a komentárov). Ľudia si tak môžu popozerať, kto bol s kým a ako spokojný – čo je v tejto rýchlej dobe veľmi prínosné! Pre viac informácií ho môžu užívatelia kontaktovať priamo cez kontaktný formulár, takže bude hneď vedieť, že to bolo cez svadbujeme.sk. Mojim primárnym cieľom je pomôcť uľahčiť svadobné prípravy každej nádejnej neveste, či ženíchovi – aby ich deň D, bol presne podľa toho, ako si to sami vysnívali… a to hlavne vďaka službám poskytovateľov na našej stránke a z nášho regiónu 🙂 .

Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije svadbujeme svadbujeme.sk svadba portal

Super myšlienka, ktorá určite ušetrí čas viacerým nevestám a ženíchom. Kto všetko stojí za realizáciou tohto projektu a kedy ste vôbec dostali nápad projekt svadbujeme.sk uskutočniť?

Tak všetko to vlastne začalo vtedy, keď som organizovala svoju vlastnú svadbu. Hľadala som toho, kto mi upečie svadobnú tortu, výslužky, odkiaľ zoženiem šaty, kyticu, v akom priestore svadbu chceme a aké sú možnosti v našom okolí. Pýtala som sa na informácie známych, čo už svadbu mali a pozerala rôzne internetové stránky. Prišla som však na rôzne nedostatky a cítila som, že je toho na mňa veľa, nevedela som, kde som koho našla, kde ho uložila, odfotila, aký printscreen urobila, musela som si veci zapisovať do zošitov a na lístočky aby som nezabudla kde čo mám, nie každý mal vlastný web… Písala som maily rôznym prevádzkam, že ako organizujú svadby a či vôbec, zisťovala som ceny, veľkosť miestností a pod., pretože nie všetky informácie mali aj na svojich stránkach… a potom som po rozhovore s kamarátom, ktorý sa v tejto branži pohybuje už dlhšie, prišla na nápad – čo keby sme vytvorili jednu stránku, ktorá by zastrešovala všetky tieto veci? Bolo by to pre nevesty, akou som v tom čase bola aj ja – veľmi nápomocné. Mala by som všetko na jednom mieste a nemusela tráviť na internete hodiny hľadaním, či to – čo som si vysnívala a na svadbe chcem – vôbec na Liptove zoženiem. Tak som teda poprosila manžela, nech mi vytvorí stránku, na ktorej by sme niečo podobné mohli vyskúšať a uvidíme aký to bude mať ohlas 🙂

Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije svadbujeme svadbujeme.sk svadba portal

Už si to v predchádzajúcej otázke načrtla, ale poďme to popísať podrobnejšie. Aké služby v rámci portálu poskytujete a pre koho všetkého je teda portál určený?

Portál je primárne určený pre tých, ktorí poskytujú nejakú službu, ktorá priamo súvisí s organizáciou svadby ako je hotel, penzión, kvetinárstvo, kaderníctvo, kozmetika, kameraman, súbor na odčepčenie, fotograf, či požičovňa šiat… Tí sa musia na stránke zaregistrovať a vytvoriť si službu, ktorú poskytujú – aby bola viditeľná, funguje to na spôsobe reklamy a prezentácie. Ich profil je možné doplniť okrem popisu aj fotografiami alebo videami. Chceli by sme docieliť aby si tí, čo plánujú svoj veľký deň našli na tejto stránke všetko potrebné. Pri zaregistrovaní sa do konca marca 2019 dávame rok predplatenia služby zdarma, aby si poskytovatelia služieb portál vyskúšali a zistili či im vyhovuje, inak je pre nich portál spoplatnený. Funguje to veľmi jednoducho, pokiaľ už nebudete mať záujem na portály figurovať, jednoducho neuhradíte predfaktúru, ktorá vám príde 1x ročne. Na všetky Vaše ďalšie otázky zodpovieme veľmi radi mailom, príp. telefonicky (www.svadbujeme.sk/kontakt).

Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije svadbujeme svadbujeme.sk svadba portal

 

Chápeme, že Váš názov je dosť špecifický a pre takýto portál presne pasuje. Rozmýšľali ste však na začiatku projektu aj nad inými pomenovaniami?

No to si ma zaskočil, ale keď si tak spomínam mali sme pripravených viac názvov, no všetky sa točili hlavne okolo základných slov teda: svadba, Liptov a zisťovaní, ktoré domény sú ešte voľné 🙂 …Prvotne sme chceli portál zacieliť len na Liptov, no ozývajú sa nám aj prevádzky z iných regiónov, preto sme to rozšírili pre celé Slovensko. Ale keďže sme odtiaľto, je a aj stále bude naša snaha primárne zameraná na podporu prevádzok tu, na Liptove a v jeho okolí! Chceme aby sa aj tí, ktorí ešte nemajú web zviditeľnili a ukázali, že aj služby na Liptove vedia vytvoriť svadbu snov a že tu žijú naozaj šikovní ľudia.Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije svadbujeme svadbujeme.sk svadba portal logo

S tým sa nedá nič iné iba súhlasiť. Liptov je predsa len najkrajšie miesto na Slovensku nie? 😛 Za náš team musíme povedať, že my sme na Vás počuli iba skvelé ohlasy. Podarilo sa nejaké ohlasy nazbierať Vám?

Áno, sú to najmä ohlasy od kamarátok, ktoré už svadbu organizovali a mali presne rovnaký problém ako ja… veľmi by im uľahčilo, keby predtým našli všetko na jednom mieste s popisom, príp. recenziami a nemuseli tráviť hodiny na internete hľadaním, čítaním odporúčaní na rôznych fórach, vyvolávaním, kto čo mal, kde, kedy a za koľko… Keď má človek čas, tak je to pre neho radosť, ale pokiaľ je niekto zaneprázdnený, bral by našu stránku ako riešenie konkrétneho problému, ktorý ho v tom momente zaťažuje.

A o tom, že ľudia v dnešnej dobe trpia nedostatkom času sa samozrejme ani nemusíme baviť, však? Aké máte plány s portálom do budúcnosti?

Budem spokojná, ak sa náš portál svadbujeme.sk rozbehne a bude plniť svoju funkciu na 100%, teda pomáhať a uľahčovať budúcim nevestám a ženíchom prácu pri organizovaní ich veľkého dňa a zároveň nájsť všetko, čo budú potrebovať… 🙂 Do budúcna premýšľame pre poskytovateľov služieb zverejňovať štatistiky návštevnosti/počet zobrazenia ich služby a pre registrovaných užívateľov uloženie obľúbenej služby do svojho profilu – zoznam obľúbených služieb…

Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije svadbujeme svadbujeme.sk svadba portal

Miška, ďakujeme Ti za rozhovor a Vášmu portálu v mene celého teamu LiptovŽije držíme palce. Chcela by si niečo odkázať na záver našim čitateľom?

Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať za pomoc pri propagácii aj touto cestou a zároveň Vás všetkých pozývam na stránku svadbujeme.sk. Budem veľmi rada, ak nám napíšete aj možné nápady a zlepšenia, či rozšírenia našej stránky. Zatiaľ sme len na začiatku, no pevne verím, že vznikne pekný projekt, ktorý odpovie na všetky zvedavé a nezodpovedané otázky budúcich mladomanželov. Ďakujem 🙂