Jedno leto, deväť štátov USA, tisíc výziev

Pridané 3. 12. 2018

Lukáš Petruška, Ekonomika podniku, EUBA, 1. leto so Southwestern Advantage

O jedinečnej príležitosti, ktorú ponúka americká vydavateľská firma Southwestern Advantage som sa dozvedel na informačnom stretnutí k danému programu. Nikdy pred tým som v USA nebol, avšak v tomto programe som videl obrovskú príležitosť pre svoj osobný rozvoj, ktorá mi zabezpečila zlepšenie mojich komunikačných a jazykových zručností. Bola to možnosť naučiť sa, ako viesť svoj vlastný biznis, ako byť viac odvážny, priebojný a sebavedomý v osobnom, ale aj pracovnom živote. Všetky tieto vlastnosti sú v dnešnej dobe veľmi dôležité. Leto so Southwesternom bolo pre mňa obrovskou výzvou, a práve preto som sa rozhodol ísť do toho a byť úspešným.

Väčšina ľudí robí veci, pri ktorých nemusia byť mimo svojej zóny komfortu, boja sa urobiť niečo pre svoj osobný rozvoj a hlavne majú milión dôvodov, prečo by nemohli dosiahnuť svoje ciele.

„Ak chcete v živote niečo dosiahnuť, musíte sa naučiť byť mimo svojej komfortnej zóny, pretože úžasné veci neprichádzajú, keď je človek v komfortnej zóne. “

Počas leta som býval v hosťovských rodinkách. Vďaka nim som spoznal inú kultúru, iné zvyky a hlavne iných ľudí, ako v Európe a na Slovensku. Američania sú viac otvorení a veľmi priateľskí ľudia. Idete po ulici a aj neznámi ľudia sa vás pýtajú: „Ahoj, ako sa máš?“

Po skončení letnej stáže sme veľa precestovali, navštívili sme 8 štátov: New York, Tennessee, Mississippi, Arkansas, Texas, Louisiana, Alabama, Florida a Georgia.

Dôvod, prečo som sa rozhodol pokračovať je ten, že môžem pomôcť niekomu zmeniť jeho život a uľahčiť mu dosiahnutie jeho cieľov. Myslím, že moja manažérka mi dala veľmi veľa, či už zo svojich osobných skúsenosti, alebo aj tým, že mi bola počas celého leta dôležitou oporou. Aj ja chcem byť tou oporou pre ďalších študentov, ktorým budem môcť odovzdať svoje skúsenosti.

Dovolím si povedať, že tento program zmenil môj život. Naučil som sa veľmi veľa nových vecí, vytvoril si veľmi dobré zvyky do budúcna a hlavne reálne začal pracovať na svojich cieľoch. V neposlednom rade zdokonalil anglický jazyk, ktorého dôležitosť netreba zdôrazňovať.

Lukas petruska Southwestern Advantage

 

Bc. Lukáš Petruška,

Liptovský Mikuláš

Viac info na: http://southwesternadvantage.sk/ alebo https://www.facebook.com/southwesternadvantageslovensko/